Lidhje

Televizioni sirian njoftoi se Damasku ka rënë dakord me një plan të Lidhjes Arabe


Televizioni sirian njoftoi se Damasku ka rënë dakord me një plan të Lidhjes Arabe

Televizioni sirian njoftoi se Damasku ka rënë dakord me një plan e të Lidhjes Arabe për t’i dhënë fund shtypjes me dhunë të protestave të opozitës kundër sundimit 11-vjeçar të presidentit Bashar Al Asad. Në një njoftim sot, televizioni shtetëror sirian tha se Damasku do ta njoftojë zyrtarisht pranimin e planit ditën e mërkurë në zyrat e Lidhjes Arabe në Kairo. Plani i bën thirrje qeverisë siriane t’i tërheqë forcat e sigurisë nga rrugët, t’i japë fund dhunës nga forcat pro-qeveritare kundër civilëve dhe të fillojë dialogun me opozitën siriane në Kajro.

XS
SM
MD
LG