Lidhje

Mosmarrëveshje të thella ndërmjet Malit të Zi dhe Rusisë


Mosmarrëveshje të thella ndërmjet Malit të Zi dhe Rusisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Shpallja e mbi 70 zyrtarëve malazezë si persona të padëshiruar në Rusi, ka shkaktuar reagime të ashpra në Mal të Zi duke nxitur mosmarrëveshje edhe më të thella politike midis dy vendeve. Dëbimi i një deputeti malazez nga aeroporti i Moskës ngjalli fërkime të ashpra mes Podgoricës dhe Moskës

XS
SM
MD
LG