Lidhje

Basti 7 milionë dollarësh për finalen e Superbollit


Një shitës i mobiljeve në Shtetet e Bashkuara u premtoi klientëve të tij mobilje falas nëse ekipi Seahawks nga Seattle fiton ndeshjen finale të futbollit Amerikan, Super Bowl, dhe tani ka humbur 7 milionë dollarë.

Biznesmeni nga Teksasi vuri bastin që e humbi në dy dyqanet e tij të shitjes së mobiljeve dy javë para ndeshjes finale të futbollit amerikan.

Jim McIngvale, u premtoi klientëve se do t’u kthente paratë në qoftë se ata shpenzojnë më shumë se gjashtë mijë dollarë në dyqanet e tij përpara lojës së madhe, dhe në qoftë se Seahawks fiton ndaj ekipit Broncos të qytetit të Denverit. Seahawks fitoi me rezultat të thellë 43-8, në një nga finalet më të njëanshme në historinë e superbollit.

Zoti McIngvale tha se rreth një mijë njerëz morën pjesë në këtë bast. Biznesmeni i tha gazetës lokale Houston Chronicle se basti nuk është humbje totale. Ai tha se ka gëzuar shumë klientë dhe është duke ndërtuar një bazë të fortë klientësh.
XS
SM
MD
LG