Lidhje

Mal i Zi: Përkujtohet 70 vjetori i masakrës së Tivarit


70 vjetori i masakrës së Tivarit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi, sot përkujtoi 70 vjetorin e tragjedisë më të madhe të bërë ndaj shqiptarëve, e njohur si Masakra e Tivarit. Anëtarë të Këshillit, përfaqësuesë të partive politike dhe intelektualë bënë homazhe dhe vendosen një kurorë me lule në vendin ku janë vrarë më se 4000 shqiptarë nga Kosova. Në këtë përvjetor u kërkua që të ngritet një përmendore që kjo ngjarje të përkujtohet dhe mos të harrohen përmasat e vërteta të krimit.

70 vjetori i masakrës së Tivarit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

XS
SM
MD
LG