Lidhje

Tradita e punimeve në dru dhe në gur


Tradita e punimeve në dru dhe në gur
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:06 0:00

Në Gjirokastër po ruhen disa mjeshtëri të vjetra që po transmetohen edhe tek të rinjtë. Një mjeshtër vendas po ripërtërin traditën e punimit të enëve të gatimit. Pjesë e mjeshtërisë së tij është edhe prodhimi i veglave të vjetra muzikore.

Tradita e punimeve në dru dhe në gur
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:06 0:00

XS
SM
MD
LG