Lidhje

Trafik refugjatësh të huaj në kufirin shqiptaro-grek


Trafiku i refugjatëve nga vendet arabe dhe aziatike është rikthyer në kufirin shqiptaro-grek. Policia e Gjirokastrës ka bllokuar ditët e fundit grupe refugjatesh që e përdorin Shqipërinë si pikë tranzit për të udhëtuar drejt Malit të Zi.
Refugjatët tranzit në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00
XS
SM
MD
LG