Lidhje

Sfidat e tregut të punës në qarkun Gjirokastër


Sfidat e tregut të punës në qarkun Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Largimi i popullsisë dhe sidomos të rinjve po rrit sfidat e tregut te punës në qarkun e Gjirokastrës. Ndonëse vihet re një rritje e mundësive për punësim sidomos për gratë dhe vajzat, niveli i ulët i pagave sjell përmirësime të ngadalta në tregun e punës. Kreditimi për sipërmarrjet në zonat rurale mbetet i vogël ndërsa bizneset e reja përballen me vështirësi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG