Lidhje

Paul Manafort jep dorëheqjen nga fushata Trump


Kreu i fushatës së presidenciale republikane, Paul Manafort, dha dorëheqjen, thuhet në një deklaratë të publikuar sot.

Roli i zotit Manafort u minimizua këtë javë kur Donald Trump punësoi një shef të ri ekzekutiv dhe një menaxher të fushatës në përpjekje për të ndihmuar kandidatin të ndryshojë rrjedhën e rënies në anketat e opionionit që kanë shqetësuar thellësisht drejtuesit e partisë republikane. Zoti Manafort ka qënë gjithashtu subjekt i mbulimeve intensive të lajmeve për punën e tij për ish presidentin pro-rus të Ukrainës Viktor Yanukovich që dyshohet të ketë përfshirë pagesa secrete prej miliona dollarësh. Zoti Manafort mohoi të ketë marr ndonjë pagesë.

Fushata republikane tha se zoti Manafort ofroi dorëheqjen e tij dhe zoti Trump e pranoi atë duke e falenderuar për ndihmën e tij gjatë kuvendit republikan dhe duke e cilësuar atë një profesionistë të vërtetë.

Ndërkohë, Donald Trump po viziton sot zonat e përmbytura në shtetin e Luizianës. Disa politikanë të këtij shteti e kanë kritikuar presidentin Barack Obama se po vazhdon pushimet këtë javë ndërsa shteti i tyre është përfshirë nga përmbytjet që Kryqi i Kuq i vlerëson sim ë të rëndat që kanë goditur vendin qysh nga Uragani Sandy në vitin 2012.

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG