Lidhje

Trump: Nuk e dija për takimet mes rusëve dhe personelit të fushatës


Donald Trump Jr.

Presidenti amerikan, Donald Trump tha të premten se nuk kishte qenë në dijeni të takimit në vitin 2016 në Kullën Trump mes rusëve dhe anëtarëve të personelit të fushatës së tij, përfshirë të birin etij, Donald Trump Jr.

Në takim, rusët ofruan që të japin informacion që do të dëmtonte rivalen e tij demokrate, Hillary Clinton.

Zoti Trump shkruante në Twitter se nuk dinte gjë për takimin. Komenti I tij erdhi pas një njoftimi të CNN-it se ish-avokati i tij, Michael Cohen ka thënë se Presidenti Trump ishte në dijeni të takimit që më parë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG