Lidhje

Fondacioni Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit nxitje turizmit në Gjirokastër


Fondacioni Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit nxitje turizmit në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Bashkia e Gjirokastrës dhe Fondacioni Shqiptaro Amerikan i Zhvillimit firmosën sot një marrëveshje për t'i dhënë nxitje sektorit të turizmit. Gjatë ceremonisë filluan punimet e fazës së parë në Pazarin Historik të qytetit, ku pritet të investohen fillimisht mbi 2 milionë dollarë.

XS
SM
MD
LG