Lidhje

Ecuri pozitive e turizmit në Shqipëri, por edhe probleme


Situata e turizmit në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, përfaqësuesi i Shoqatës Shqiptare të Turizmit për operatorët dhe agjencitë turistike, Sokol Hoxha, thotë se këtë vit situata e turizmit në Shqipëri është përmirësuar, por ai shton se ka ende probleme përsa i përket luftës kundër informalitetit, apo shmangies së rradhëve të gjata të pritjes në pikëkalimet kufitare. Ai thotë gjithashtu, se marrëveshjet ndërqeveritare të vendeve të rajonit në fushën e turizmit, është e nevojshme të shoqërohen me afate konkrete për zbatimin e tyre.

Me zotin Hoxha bisedoi korrespondenti ynë, Pëllumb Sulo.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG