Lidhje

Shpërthim në Turqi


Një shpërthim pranë një stacioni metroje në Stamboll të Turqisë sot shkaktoi plagosjen e të paktën pesë vetëve dhe bllokoi sistemin e transportit.

Një zyrtar lokal në Stamboll thotë se shpërthimi u shkaktua nga një bombë por se askush nuk e mori përgjegjësinë për sulmin.

Disa njoftime të medias thanë se shpërthimi mund të ishte shkaktuar nga një bombë, ndërsa njoftime të tjera thanë se mund të kishte lidhje me një transformator elektrik.

XS
SM
MD
LG