Lidhje

Zgjedhjet vendore në Tuz të Malësisë


Zgjedhjet vendore në Tuz të Malësisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Sot në Malësi mbahen zgjedhjet vendore për komunën e Tuzit, ku në orën 7 të mëngjesit u hapën 30 vendvotime ku mund të votojnë afro 12 mijë qytetarë me të drejtë vote. Komisioni Komunal i Zgjedhjeve, vuri në dukje se procesi zgjedhor po zhvillohet i qetë, pa incidente dhe në mënyrë demokratike. Në këto zgjedhje po merr pjesë edhe anëtari i Këshillit Bashkiak të Nju Jorkut, Mark Gjonaj, me përfaqësues të diasporës shqiptare nga SHBA.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG