Lidhje

Dy të vrarë nga të shtënat në Universitetin e Kalifornias


Dy persona u vranë të mërkurën në Universitetin e Kalifornias në Los Angeles, ndërsa autoritetet mbyllën përkohësisht kampusin e universitetit.

Shefi i departamentit të policisë në Los Angeles, Charlie Beck, tha se bëhet fjalë për vrasje dhe vetëvrasje. Të dy viktimat janë meshkuj të rritur.

UCLA ka më shumë se 40 mijë studentë.

ncidenti ndodhi një javë para provimeve përfundimtare në universitet.

XS
SM
MD
LG