Lidhje

Ulqin, veprimtari kushtuar çështjes çame


Në Ulqin u mbajt një veprimtari kulturoro-shkencore kushtuar çështjes çame dhe historisë së dhimbshme të kësaj popullate shqiptare.

Veprimtaria e titulluar "Ulqini kujton Çamërinë" u organizua me rastin e 70 vjetorit të tragjedisë çame, ku përveç studimeve të fushave të ndryshme, u hap një ekspozitë me fotografi, u recituan poezi dhe u interpretuan valle folklorike me motive çame.

Ulqin, përkujtohet masakra e çamëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Shiko komentet (4)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG