Lidhje

Ulqin: Mjedisorët të shqetësuar për kërkimet e naftës dhe gazit


Paralajmërimet për nisjen e kërkimeve të naftës dhe gazit në bregdetin e Ulqinit kanë shkaktuar reagime të shumta te ambientalistët e Malit të Zi dhe të Ulqinit. Ata shprehin shqetësimin se kërkimet e tilla janë tejet të rrezikshmedhe me pasoja katastrofale për turizmin e Ulqinit dhe për mirëqenien e qytetarëve. Shoqatat më të njohura ambientaliste të Malit të Zi kanë paralajmëruar organizimin e protestave kundër kërkimeve në bregdetin e Ulqinit.

Ulqin: Mjedisorët të shqetësuar për kërkimet e naftës dhe gazit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

XS
SM
MD
LG