Lidhje

Banorët e Ulqinit dhe shqetësimi për pronat


Ulqini është qyteti që popullohet thuajse tërësisht nga shqiptarët në Mal të Zi. Banorët e Ulqinit thonë se po rrezikohen pronat e tyre, të trashëguara ndër shekuj. Për mbrojtjen e tyre ata kanë krijuar një grupim të gjërë, ku bëjnë pjesë disa shoqata joqeveritare, përfaqësues të komuniteteve fetare dhe disa prej partive politike.
Çështja e pronave në Ulqin
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00
XS
SM
MD
LG