Lidhje

Mbrojtja e trashëgimisë kulturore në Ulqin


Monumentet e trashëgimisë kulturore në trojet ku jetojnë shqiptarët në Mal të Zi, kërkojnë një ndërhyrje sa më të shpejtë dhe të gjithanshëm me qëllim të mbrojtjes dhe konservimit të tyre. Administratimi më i mirë i trashëgimisë kulturore do të ndikonte në ruajtjen e kësaj pasurie të paçmueshme, por edhe në zhvillimin e turizmit kulturor në këto vendbanime.

Monumentet e kulturës në Mal të ZI
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

XS
SM
MD
LG