Lidhje

Stërvitje virtuale e trupave amerikane në Kosovë


Mijëra kilometra larg fushëbetejave në Afganistan e Irak, ushtarët amerikanë stërviten me pajisje të veçanta për të ruajtur shkathtësitë dhe gatishmërinë e veprimit në ato mjedise por edhe zona tjera ku mund të jenë të angazhuar në të ardhmen.

Për herë të parë ushtarët amerikanë po kryejnë stërvitje të tilla edhe në kampin Bondsteel në pjesën lindore të Kosovës, që është baza e paqeruajtësve amerikanë e ngritur në vitin 1999.

Stërvitjet virtuale të trupave amerikan në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG