Lidhje

Shqipëri: Program i USAID për bujqësinë


Program i USAID për bujqësinë në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:02 0:00

Qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës mbështeti me një një program financiar prej 750 mijë dollarësh te zbatuar na USAID sipërmarrje bujqësore dhe blegtorale që pësuan dëme të mëdha nga përmbytjet e vitit të shkuar. Në Kafaraj të Fierit Kryeministri Shqiptar Edi Rama dhe Ambasadori amerikan në Shqipëri Lonald Lu panë sot nga afër rimëkëmbjen e këtyre zonave.

Program i USAID për bujqësinë në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:02 0:00

XS
SM
MD
LG