Lidhje

Gara për bashkinë e Vaut të Dejës


Bashkia e Vaut të Dejës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Vau i Dejës është një nga 61 bashkitë e reja, ku me 21 qershor do të votohet për kryetarin e saj të ardhshëm. Kjo bashki gjendet në kryqëzimin e rrugës që lidh zonën verilindore me pjesën tjetër të vendit. Për postin e kryetarit të ardhshëm të kësaj bashkie garojnë Zef Hila i Aleancës Popullore për Punë e Dinjitet dhe Gjokë Lleshi i Aleancës për Shqipërinë Europiane. E papritura e kësaj gare në Vau Dejës është përfshirja e deputetit Tom Doshi në mbështetje të kandidatit të majtë:

Bashkia e Vaut të Dejës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

XS
SM
MD
LG