Lidhje

Në veri të Shqipërisë vazhdon situata e rënduar për shkak të motit


Në veri të Shqipërisë vazhdon situata e rënduar për shkak të motit

Edhe sot, në Veri të Shqipërisë vazhdon situata e rënduar, për shkak të bllokimit të rrugëve automobilistike, emergjencave ushqimore dhe atyre shendetësore. Po sot, ka nisur shpërndarja e sasive të para të ndihmave ushqimore për disa komuna malore, në Dibër e Pukë, ku banorët gjenden të izoluar prej më shumë se një jave.

Ndërkohë probleme janë shfaqur edhe në furnizimin me energji elektrike, për shkak të difekteve në rrjetin e shpërndarjes. Sot paradite, Ministri i Energjitikës, Nasip Naqo, ishte në Hidrocentralin e Vaut të Dejës për të pare nga afër situarën e prodhimit te energjisë.

XS
SM
MD
LG