Lidhje

Shqipëri: Dita e 8 e grevës së urisë së deputetëve socialistë dhe përkrahësve të tyre

  • Armand Mero
  • Zëri Amerikës

Shqipëri: Dita e 8 e grevës së urisë së deputetëve socialistë dhe përkrahësve të tyre

Në Shqipëri kryetari socialit Edi Rama tha sot se ai mbetet i hapur për dialog për gjetjen e një zgjidhjeje rreth situatës së krijuar, duke këmbëngulur se e vetmja zgjidhje është ajo e transparencës. Zoti Rama i bëri këto komente ndërsa vizitoi në spital grevistët që u larguan për trajtim shëndetësor. Sot katër persona u dërguan në spital ndërsa mjekët parlajmërojnë një situatë që sa vjen e rëndohet.

XS
SM
MD
LG