Lidhje

Shqipëri: Debate për ligjin e e Shërbimit Informativ Shtetëror

  • Armand Mero
  • Tiranë

Shqipëri: Debate për ligjin e e Shërbimit Informativ Shtetëror

Në Shqipëri vazhdon të mbetet i nxehtë debati për ndryshimet në ligjin për shërbimet sekrete i rikthyer pa ndryshime në parlament pasi u tërhoq katër muaj më parë pas kritikave të ashpra të shteteve të bashkuara dhe ndërhyrjes së Natos. Kryeministri Sali Berisha tha sot se në Shqipëri nuk do të ketë zyrtar pa mandat duke e kufizuar kështu thelbin e çështjes te kreu i shërbimeve sekrete. Ndërkohë ministri i jashtëm Ilir Meta sërish tha se çdo ndryshim duhet të jetë pjesë e një rregullimi tërësor dhe të konsultuar me Aleancën.

XS
SM
MD
LG