Lidhje

Kantinat e verës në Shqipëri


Kantinat e prodhimit të verës në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Festat e fundvitit përhere janë të lidhura edhe me verërat, të cilat pasurojnë tryezat e çdo familje. Në Shqipëri, vitet e fundit janë ngritur një numër kantinash të prodhimit të verërave për tregun vendas dhe atë të huaj, kantina këto që mbështeten edhe në traditën vendase. Një prej tyre është Kantina “Miqësia” në Malësi të Madhe.

Kantinat e prodhimit të verës në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

XS
SM
MD
LG