Lidhje

Gjenden tre gra amerikane të zhdukura


Tre gra amerikane që ishin zhdukur për gati një dekadë, u gjetën gjallë në një zonë banimi në Cleveland.

Policia tha se tre gratë - Amanda Berry, Gina Dejesus, dhe Michele Knight – janë në gjendje të mire dhe janë çuar në spital. Ata thanë se tre vëllezër janë arrestuar në lidhur në lidhje me zhdukjen e tyre por nuk kanë dhënë hollësi të tjera.

Fqinjët thane se kishin kuptuar vendndodhjen e grave pasi kishin dëguar të thirrura për ndihmë nga një shtëpi. Një nga gratë më pas përdori telefonin e fqinjës për të telefonuar policinë.
XS
SM
MD
LG