Lidhje

Një ushtar amerikan vritet në Jemen


Ushtria amerikane thotë se një ushtar u vra dhe tre të tjerë u plagosën në një operacion që kishte si objektiv al-Kaidën në Jemen.

Në një deklaratë të Komandës Qendrore amerikane thuhej se 14 luftëtarë nga dega lokale e al-Kaidës, u vranë në operacion.

Një avion ushtarak amerikan i përfshirë në operacion, u dëmtua pas një uljeje të fortë në tokë, duke shkaktuar edhe plagosjen e një ushtari tjetër amerikan, thuhej në deklaratë, duke shtuar më tej se avioni u shkatërrua.

XS
SM
MD
LG