Lidhje

Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi

  • Ali Salaj

Në Mal te Zi sot po mbahen zgjedhjet presidenciale ku në garë për kreun e shtetit janë presidenti aktual Filip Vujanoviq, njëherësh kandidat i partisë në pushtet dhe kandidati i opozitës Miodrag Lekiq. Sipas sondazheve nuk pritet balotazh, por parashikohet fitorja për kandidatin Vujanoviq.

XS
SM
MD
LG