Lidhje

Mali i Zi drejt zgjedhjeve presidenciale


Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi, të cilat do të mbahen të dielën e ardhshme, cilësohen tejet të rëndësishme për qëndrueshmërinë dhe për të ardhmen e këtij vendi. Në garë marrin pjesë 7 kandidatë, por gara pritet të zhvillohet mes kandidatit të opozitës Mladen Bojaniç dhe kandidatit të partisë në pushtet, Milo Gjukanoviç. Sondazhet e zhvilluara për këtë rast, fitues nxjerrin ish-kryeministrin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, që në raundin e parë të zgjedhjeve.

Mal i Zi drejt zgjedhjeve presidenciale
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG