Lidhje

Situatë e rënduar nga zjarret në Shqipëri


Shqipëria është një nga vendet mesdhetare që preket më shumë nga zjarret por situata bëhet më e vështirë për shkak të mundësive të kufizuara të reparteve të emergjencës. Gjatë ditëve të para të korrikut në Shqipëri po shënohen mbi 20 raste zjarresh në ditë dhe specialistët bëjnë thirrje për investime për mjetet zjarrfikëse dhe burimet njerëzore. Qarku i Gjirokastrës është nga më të prekurit nga kjo dukuri dhe këtë vit zjarret janë favorizuar edhe nga vera me temperatuara mjaft të larta.

Situatë e vështirë me zjarret në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG