Lidhje

Ditari - Shqipëri-Kosovë, seancë e përbashkët parlamentare
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Ditari - Shqipëri-Kosovë, seancë e përbashkët parlamentare

Kuvendet e Shqipërisë dhe të Kosovës zhvilluan sot në Tiranë mbledhjen e parë të përbashkët, në prag të 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Protesta në Kinë kundër masave kufizuese mbi COVID-19, kërkohet dorëheqja e udhëheqësit Xi Jinping. Vazhdojnë kërkimet për të mbijetuar mes lumenjve me baltë shkaktuar nga reshjet e dendura të shiut që përfshinë gjattë këtyre ditëve ishullin italian, Iskia.

All programs

Up next 18:00 - 18:30 30 min

Ditari
See full schedule
XS
SM
MD
LG