Lidhje

Ditari - Shënohet 110 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Ditari - Shënohet 110 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë

Shqipëria shënon sot 110 vjetorin e pavarësisë. Në Vlorë udhëheqësit më të lartë të Shqipërisë dhe Kosovës u bënë bashkë në ceremonine festive në Sheshin e Flamurit. Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj bëri thirrje për fuqizim të faktorit shqiptar në rajon. 110 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë po kremtohet me veprimtari të shumta edhe në Kosovë,. Presidenti francez Emmanuel Macron do të pritet këtë javë nga Presidenti amerikan Joe Biden në një vizitë të rrallë shtetërore. Presidenti francez pritet të kërkojë mbështetjen amerikane për Europën që përballet me konkurrencën kineze. Për keto dhe zhvillime te tjera, na ndiqni ne oren 18.00 ne programin Ditari.

All programs

Up next 18:00 - 18:30 30 min

Ditari
See full schedule
XS
SM
MD
LG