Lidhje

Ditari - Escobar: SHBA, e përkushtuar ndaj zgjidhjes së problemeve në Ballkanin Perëndimor
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Ditari - Escobar: SHBA, e përkushtuar ndaj zgjidhjes së problemeve në Ballkanin Perëndimor

Zëvendës-Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, tha sot në Uashington se sfidat kryesore në Ballkanin Perëndimor janë marrëdhëniet me njëri-tjetrin dhe integrimi euro-atlantik, por sipas tij, mundësitë që ofron rajoni janë shumë më të rëndësishme sesa rreziqet. Në Shqipëri, Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit nisi sot një aksion për prishjen e një kompleksi shumëkatësh në bregdet pjesë e 'Prestige Resort', në pronësi të 'Hysenbelliu Group', i cili zotëron dhe disa media të rëndësishme në vend. Në Kosovë, vrasja të mërkurën në mbrëmje e një gruaje shtatzëne nga ish-bashkëshorti i saj, ka ngjallur reagime të shumta dhe thirrje për angazhim institucional në shtimin e sigurisë për gratë.

All programs

Up next 18:00 - 18:30 30 min

Ditari
See full schedule
XS
SM
MD
LG