Lidhje

Ligjvënësi Uiner deklaron se do të kërkojë ndihmë të specializuar

  • Zëri Amerikës

Ligjvënësi Uiner deklaron se do të kërkojë ndihmë të specializuar

Ligjvënësi Uiner deklaron se do të kërkojë ndihmë të specializuar

Ligjvënësi amerikan Anthoni Uiner thotë se do të regjistrohet në një klinikë mjekimi, pasi udhëheqësit demokratë në Dhomën e Përfaqësuesve i bënë thirrje të japë dorëheqjen pas skandalit të mesazheve elektronike seksuale.

Një ndihmës i ligjvënësit tha dje se zoti Uiner kishte kërkuar leje nga Dhoma e Përfaqësuesve dhe synonte të kërkonte trajtim mjekësor, por nuk dha hollësi të mëtejshme.

Më parë dje, udhëheqësja e demokratëve në Dhomën e Përfaqësuesve Nensi Pelozi tha se ligjvënësi Uiner kishte nevojë për ndihmë të specializuar dhe se duhet ta kërkonte këtë ndihmë pa pasur mbi vete trysninë e punës së anëtar i Dhomës së Përfaqësuesve.

XS
SM
MD
LG