E dielë, 26 prill, 2015

Lajme / Bota

Lidhja Arabe mirëpret koalicionin opozitar sirian

Lidhja Arabe e mbledhur në Egjipt, u kërkoi grupeve rajonale dhe ndërkombëtare t’a njohin koalicionin e ri.

league
league
Lidhja Arabe ka mirëpritur formimin e një grupi të ri opozitar sirian, por nuk i ka dhënë atij njohje të plotë si përfaqësues të popullit sirian.
 
Lidhja Arabe e mbledhur në Egjipt, u kërkoi grupeve rajonale dhe ndërkombëtare t’a njohin koalicionin e ri.
 
Më parë të hënën, Këshilli i Bashkëpunimit të Gjirit, i përbërë nga 6 vende,  u bë i pari që e njohu zyrtarisht kolalicionin opozitar sirian që kërkon të rrëzojë presidentin Bashar al-Asad.
 
Gjithashtu të hënën, ushtria izraelite tha se një prej tankeve të saj qëlloi në Siri në përgjigje të predhave nga Siria që ranë në zonën e kontrollura nga izraelitët në Lartësitë Golan.
 
Ka dy ditë që Izraeli i përgjigjet zjarrit të çrregullt sirian, siç shprehën zyrtarët izraelitë.
Ky forum është mbyllur
Komente
     
Në këtë forum nuk ka ende komente. Bëhuni i pari që komentoni

Ditari

Keni JavaScript të çaktivizuar ose keni variantin e vjetër të Adobe's Flash Player. Ngarkoni Flash player.
Ditarii
X
26.04.2015
Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të larmishmet.

LAJME

Përsëri dhunë në Ukrainë

Përplasje mes ushtrisë dhe seperatistëve
Më tepër

Hong Kong: Rriten çmimet e shtëpive

Hong Kongu është ndër tregjet më të shtrenjta në botë të pasurisë së patundshme
Më tepër

Amerika dhe marrëveshjet tregtare

Intensifikohet debati për dy marrëveshje të rëndësishme tregëtare
Më tepër

Vullnetarizmi në Tiranë sipas përvojës amerikane

Organizata American Corps po bashkëpunon me shoqatat vendase
Më tepër

Çështja e emërtimit të rrugëve në Ulqin

Gjykata kushtetuese anulon emërtimet në frymën kulturore, historike dhe kombëtare të qytetit dhe banorëve që jetojnë aty
Më tepër

FOTO E DITËS

Keni JavaScript të çaktivizuar ose keni variantin e vjetër të Adobe's Flash Player. Ngarkoni Flash player.
  • Demonstrators protest in the streets as they march for Freddie Gray to Baltimore's City Hall, in Baltimore, April 25, 2015.
  • Police attempt to block marchers as they block Pratt Street after a march to City Hall for Freddie Gray, in Baltimore, April 25, 2015.
  • Police detain a man after a march to City Hall for Freddie Gray, in Baltimore, April 25, 2015.
  • Demonstrators confront law enforcement officers near Baltimore Police Department Western District to protest against the death of Freddie Gray in police custody, in Baltimore, April 25, 2015.
  • Protesters jump on a police car at a rally to protest the death of Freddie Gray who died following an arrest in Baltimore, April 25, 2015.
  • A man is kicked as he attempts to get up after being knocked down, following a march to City Hall for Freddie Gray, in Baltimore, April 25, 2015.

Interaktive

Nuk keni telefon inteligjent?
Nuk ka problem!
Shkarkoni falas aplikacionin e VOA në telefonin tuaj.

 Shkarkoni aplikacionin mobil për tipin e telefonit tuaj.