E enjte, 25 dhjetor, 2014

Lajme

Muhamed Ali merr titullin "Mbreti i Boksit"

x
Ish-kampioni i botës për peshat e rënda, Muhamed Ali, u kurorëzua me titullin "Mbreti i boksit", në Kuvendin e 50-të të Këshillit Botëror të Boksit që u mbajt në pikën e pushimit në Cankun të Meksikës.

Në ceremoni morën pjesë Kryetari i Këshillit Botëror të boksit, Jose Sulaiman, si dhe ish-kampionë të boksit, mes tyre edhe meksikani Julios Cesar. Muhamed Ali, që mbante syze dielli të errëta, qëndroi i ulur gjatë ceremonisë në një fron prej kadifeje të kuqe. Në një televizion me ekran të gjerë shkruhej në spanjisht "Mirëse vjen në Cankun Mbreti i Boksit."

Ali, i cili e kishte emrin e lindjes Kasius Klei, para se të konvertohej në mysliman suni,  është një nga sportistët më të mirë të shekullit të 20-të.
Ky forum është mbyllur
Komente
     
Në këtë forum nuk ka ende komente. Bëhuni i pari që komentoni

Ditari

Keni JavaScript të çaktivizuar ose keni variantin e vjetër të Adobe's Flash Player. Ngarkoni Flash player.
Ditarii
X
24.12.2014
Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të larmishmet.

LAJME

Të krishterët kremtojnë Krishtlindjen

Krishtlindja është një nga festat më të shenjta për të krishterët, dita e lindjes së Jezu Krishtit
Më tepër

Vaksinë e re kundër Hepatitit C

Shkencëtarët po testojnë një vaksinë që ka treguar shenja premtuese në parandalimin e sëmundjes
Më tepër

Urime për Krishtlindjet në Shqipëri

Kryepeshkopi i Kishës ortodokse shqiptare Anastas Janullatos dhe Arqipeshkvi Metropolit i Dioqezës së Tiranës dhe Durrësit, imzot Rrok Mirdita, uruan sot besimtarët e tyre
Më tepër

Prag Krishtlindjesh në Shkodër

Arqipeshvi i Shkodër-Pultit, Engjëll Masafra, i cili drejton Konferencën Ipeshkvnore të Shqipërisë, përcolli mesazhin e tij të përvitshëm
Më tepër

Shtrohet në spital ish-presidenti George H.W. Bush

Një zëdhënës i 90-vjeçarit Bush tha se ish-presidentin e çuan në spital, ngaqë kishte pengesë në frymëmarrje
Më tepër

FOTO E DITËS

Keni JavaScript të çaktivizuar ose keni variantin e vjetër të Adobe's Flash Player. Ngarkoni Flash player.
 • Children dressed as angels take part in a Mass on the eve of Christmas at the South Cathedral official Catholic church in Beijing, China.
 • Workers in Santa Claus (R) and reindeer (L) costumes are pictured as they clean windows outside a shopping mall along Tokyo's waterfront, Japan.
 • Christian pilgrims from Nigeria pray inside the Grotto of the Church of the Nativity, traditionally believed by Christians to be the birthplace of Jesus Christ, in the West Bank city of Bethlehem on Christmas Eve.
 • General Manager Brandon Delaney looks up at the marquee sign after the announcement that the Plaza Theatre would be showing the movie "The Interview" beginning Christmas Day in Atlanta, Georgia. Sony Pictures said it will release "The Interview" to a limited number of theaters on Dec. 25, less than a week after it canceled the comedy's release following a devastating cyberattack blamed on North Korea.
 • Butchers sell their remaining meat of the year at discount prices during the Christmas Eve auction at Smithfield Market in central London.
   
 • An Iraqi Christian boy, who fled the violence in the northern Iraqi city of Mosul, poses for a photo wearing a Father Christmas hat, on the grounds of Mar Elia Chaldean Catholic Church, where many displaced Christians have erected tents,  in Arbil, the capital of the Kurdish autonomous region.
 • People attend the 'Weihnachtssingen' a candlelight carol concert with 27,500 fans of the second-division club FC Union Berlin at the Alte Foersterei stadium in Berlin, Germany, Dec. 23, 2014.
   

Interaktive