E martë, 09 shkurt, 2016

  Lajme / SHBA

  Sekretarja Klinton me virus në stomak

  x
  Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka qenë e sëmurë, ajo humbi ndjenjat në shtëpi. Këtë njoftim e dha Depertamenti amerikan i Shtetit. Në një deklaratë sot, zëvendës-ndihmëssekretari i shtetit Philippe Reines, tha se zonja Clinton ishte prekur nga një virus në stomak, që ishte arsyeja që ajo humbi lëngjet dhe më pas i ra të fikët. Zyrtari amerikan tha se tani ajo është duke e marrë veten dhe po pushon në shtëpi. Me rekomandimin e mjekut, zonja Clinton do të punojë javën e ardhshme nga shtëpia, ndërsa do të qëndrojë vazhdimisht në kontakt me Departametnin e Shtetit dhe me zyrtarë të tjerë. Sekretarja e Shtetit i anuloi planet për të shkuar në Lindjen e Mesme dhe në Afrikën Veriore, për shkak të virusit në stomak. Zonja Clinton është 65 vjeçe.
  Ky forum është mbyllur
  Përzgjedhja e komenteve
  Komente
       
  nga: Anonim
  16.12.2012 17:23
  Ms.Honorable Hillary Clinton esht personalitet e larte e politkes boterore per 4 vite te drejtimit diplomacise Americane.
  Sigurisht qe ketu ka infuencuar dhe gjeniu njeriu me i preferua ne politik ne gjith boten.Honorable Bill Clintone.
  Ai ngriti pesh popullin ne fushaten e zgjedhje pro presidentit Honorable Barack Obama.
  Yeri e vepra e ketyre dy njerzve-personaliteteve te shquar te dy shekujve ka bere q ne bote te shuhen shume luftra dhe te zgjidhen shume padrejtsi.
  Mr.Clitoni duke shikuar gjendjen tregjike ne ballkan te shkaktuar nga Millosheviqi i tha ndal mose kalo vijen e kuqe.
  Nje tragjedi do te ishte bere ne ballkn ne mos me gjere ne ate kohe.
  Mr.Klintoni diti te bejne per vete aleatet Anglin,Francen dhe antaret e NATOS.
  Qe te dy cifti Clinton mbrojten te drejten e shqiptarve ne arenen nderkombetare dhe forcuen alenacen Shqiptaro-Amerikane
  Edhe pse kta nuk do te jen ne Drejtimin administrative te depertamentit shtetit politika ndaj shqiptarve nuk do te ndryshojne.
  Ms.Clintonit i urojm sherim te shpjte,jete te gjte e te lumture.
  Po te mos ishte bere busti i Mr.Clintonit ne prishtin do te thonje te behet nje permendore e perbashket Clitoneve.
  Me gjth ate ata jane ne zemrat e shqiptarve perfshi Wilsonin, Bushin baba, Bushin Bire dhe departamentin e shteti te sotem i Hobnorable Barack Obama.
  Me ket rast shprehim ngushllime familjeve te viktimave- Departamenti shtetit te sh.B.Amerikes ne tragjedin e shkolles .
  Besojm se Sh.B.Amerikes do ta kalojne edhe kete dhimje te thell.
  Siqerisht-Sincerly!
  Fatbardh Doci S.C.


  nga: Petrit
  16.12.2012 14:39
  Zonjes Hillary Clinton i uroj nje sherim sa me te shpejt .Zoti i dhente jete te gjate,te gezueshme e te shendeteshme ne familje.


  nga: Anonim
  16.12.2012 09:11
  I UROJME SHERIM TE SHPEJTE ZONJES HILLARI KLINTON..


  nga: Flamur Çollaku nga: Tirane, Shqiperi
  15.12.2012 23:25
  Znj.Clinton i urojmë shërim sa më të shpejtë. Kjo mike e madhe e shqiptareve dhe e botes demokratike. Shqiptaret i janë mirënjohës znj. Clinton dhe z. Clinton. Në emër të lirisë dhe demokracisë kanë mbrojtur shqiptaret duke rregulluar padrejtësitë e kohërave. Shqiptaret janë miq të Amerikës sepse duan demokracinë dhe objektiv kanë Evropën e Bashkuar.
  Në këtë rast i përcjellim dhe ngushëllime për tragjedinë e cila ka tronditur jo vetëm Amerikën por mbarë opinionin botërorë.

  Ditari

  Keni JavaScript të çaktivizuar ose keni variantin e vjetër të Adobe's Flash Player. Ngarkoni Flash player.
  Ditarii
  X
  08.02.2016
  Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të larmishmet.

  LAJME

  Të paktën tetë të vdekur në një përplasje trenash në Gjermani

  Policia tha se përplasja ka ndodhur rreth 60 kilometra në juglindje të Munihut dhe ende nuk dihen shkaqet e përplasjes
  Më tepër

  Blushi: Ja shkeljet e statutit të PS-së

  Deputeti socialist e dorëzoi sot grupit parlamentar një dokument me pikat ku janë shkelur rregullat që organizojnë partinë që nga zgjedhja e kryetarit te ato të forumeve dhe mbledhja e tyre, te papajtueshëria e mandateve dhe llogaridhënia
  Më tepër

  "Republic of spin”: një histori nga brenda e presidencës amerikane

  Historiani David Greenberg shtjellon në libër përpjekjen e presidentëve amerikanë për të përpunuar opinionin publik dhe për të krijuar një imazh të caktuar
  Më tepër

  Fleckenstein e Kukan për Reformën në Drejtësi

  Tiranë, dy eurodeputetët takojnë udhëheqësit kryesorë politik të vendit. Fleckenstein: Komisioni europian të monitorojë zbatimin e reformës. Kukan: Me rëndësi për rrugëtimin e Shqipërisë drejt BE-së
  Më tepër

  Projekte për parandalimin e përmbytjeve në jug

  Projektet përfshijnë mbrojtjen e shtratit të Lumit Drino dhe Lumit Vjosa
  Më tepër

  FOTO E DITËS

  Keni JavaScript të çaktivizuar ose keni variantin e vjetër të Adobe's Flash Player. Ngarkoni Flash player.
  • The pack rides in the desert during the first stage of the 2016 Tour of Qatar, between Dukhan and Al Khor Corniche.
  • People burn incense as they pray for good fortune on the first day of the Chinese Lunar New Year, at a temple in Chengdu, Sichuan province.
  • Revelers jostle to catch gift items being thrown to them from a super market in celebration of the Chinese Lunar New Year in Manila, the Philippines.
  • North Korean boys play "catch the tail" as they gather at Kim Il Sung Square for Lunar New Year in Pyongyang.
  • A street photographer transports an elephant and a horse made of fiberglass in a cart on the waterfront of Xolotlan Lake in Managua, Nicaragua.
  • Internally displaced people, covered with mud, wait as they are stuck in the town of Khirbet Al-Joz, in Latakia countryside, waiting to get permission to cross into Turkey near the Syrian-Turkish border, Syria, Feb. 7, 2016.
  • People canoe through a flooded forest in Soomaa national park, Estonia, Feb. 7, 2016.
  • Beyoncé, Coldplay singer Chris Martin and Bruno Mars perform during halftime of the NFL Super Bowl 50 football game in Santa Clara, California, Feb. 7, 2016.
  • Waves crash over the Newhaven Lighthouse on the south coast of England as the latest storm hits the country.
  • Nepalese Hindu women take holy bath in Bagmati river during Swasthani Bratakatha festival in Kathmandu, Nepal, Monday, Feb. 8, 2016.
  • A man giving out leaflets to tourists is blown by the wind in Westminster in London. Winds of nearly 100mph battered Britain after another storm slammed into the south coast bringing fierce gusts and torrential downpours.

  Interaktive

  Nuk keni telefon inteligjent?
  Nuk ka problem!
  Shkarkoni falas aplikacionin e VOA në telefonin tuaj.

   Shkarkoni aplikacionin mobil për tipin e telefonit tuaj.