E enjte, 18 dhjetor, 2014

Lajme / SHBA

SHBA: Politikanët ende të ndarë rreth çështjeve financiare

Dhoma e Përfaqësuesve përgatitet për të votuar mbi një plan të Partisë Republikane për të zgjatur uljet e taksave për të gjithë, përveç më të pasurve

x
Udhëheqësit amerikanë mbeten ende të ndarë rreth çështjeve financiare, ndërkohë që Dhoma e Përfaqësuesve përgatitet për të votuar sot mbi një plan të Partisë Republikane për të zgjatur uljet e taksave për të gjithë, përveç tatimpaguesve më të pasur amerikanë.

Kryetari republikan i Dhomës së ulët, John Boehner, po përpiqet të shtojë mbështetjen për vazhdimin e uljes së taksave për të gjithë amerikanët, përveç atyre që fitojnë më shumë se 1 milion dollarë në vit.

Disa nga kolegët e tij republikanë e kundërshtojnë planin e zotit Boehner, duke thënë se ata mendojnë që uljet e taksave duhet të zgjaten për të gjithë.

Por në një deklaratë të shkurtër ditën e djeshme, zoti Boehner parashikoi se Dhoma e Përfaqësuesve do ta miratojë legjislacionin e propozuar prej tij.
Ky forum është mbyllur
Komente
     
Në këtë forum nuk ka ende komente. Bëhuni i pari që komentoni

Ditari

Keni JavaScript të çaktivizuar ose keni variantin e vjetër të Adobe's Flash Player. Ngarkoni Flash player.
Ditarii
X
17.12.2014
Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të larmishmet.

LAJME

OSBE nis projekt të ri kundër korrupsionit në Shqipëri

Projekti nis në janar me një financim 638 mijë euro në disa sektorë si arsimi, ekonomia, mjedisi etj.
Më tepër

Shkodër: Vullnetarët në mbrojtje të kafshëve të rrugës

Pas reagimit të shoqatave që merren me mbrojtjen e kafshëve, njësitë vendore po bashkëpunojnë për një trajtim ndryshe të kafshëve të rrugës
Më tepër

Kosovë: Thirrje qytetarëve të mos kërkojnë strehim në BE

Përfaqësues vendas e ndërkombëtarë paralajmëruan masa të rrepta ndaj personave të përfshirë në trafikun me emigrantë të paligjshëm
Më tepër

Rama kërkon financime kineze

Sot në Beograd bisedime me kryeministrin e Kinës Li Keqiang. Kryeministri takim dhe me homologun serb Vucic
Më tepër

Ndryshim madhor në politikën amerikane ndaj Kubës

Presidenti amerikan, Barack Obama njoftoi për fillimin e normalizimit të marrëdhënieve
Më tepër

FOTO E DITËS

Keni JavaScript të çaktivizuar ose keni variantin e vjetër të Adobe's Flash Player. Ngarkoni Flash player.
  • Pope Francis blows out candles on a birthday cake on the occasion of his 78th birthday as he arrives for his weekly general audience in St. Peter's Square at the Vatican.
  • Palestinian youths on a small boat fish at sunset in Gaza City.
  • A Shi'ite student of Imamia Students Organization (ISO) holds a placard during a protest against an attack by Taliban militants at an army-run school in Peshawar the previous day, in Karachi.
  • People walk past a model of a dinosaur, wearubg Santa Claus hat and gloves, at the Dinosaurs Park located in the Taiga area at the Royev Ruchey zoo in the suburbs of Russia's Siberian city of Krasnoyarsk.
  • A combination of pictures shows houses and decorations illuminated ahead of Christmas in German cities of Berlin, Hamburg-Heimfeld, Moenchengladbach, Olching and Stolberg.
  • Clowns from Slava's Snowshow pose for photographers on London's South Bank.
  • Chinese People's Liberation Army soldiers attend a training session in freezing temperatures in Heihe, northeast China's Heilongjiang province.
     
  • A white beluga wears a Santa hat to attract visitors at the Hakkeijima Sea Paradise aquarium in Yokohama, suburban Tokyo, Japan.

Interaktive