E premte, 26 dhjetor, 2014

Lajme / SHBA

Çmimet Grammy për 2013-tën

Grupi i muzikës indie-pop fun dhe këngëtari repist Frank Ocean dominuan kategoritë kryesore të kandidaturave për këto çmime

x

Grupi i muzikës indie-pop fun dhe këngëtari repist Frank Ocean dominuan kategoritë kryesore të kandidaturave për çmimet Grammy 2013.
 

fun. mori kandidataturat për këngën më të mirë të vitit për regjistrimin "We Are Young" .  Grupi është kandidat gjithashtu për albumin më të mirë të vitit me "Some Nights," si dhe artisti i ri më i mirë i vitit.
 

Repisti Frank Ocean mori gjithashtu kandidatura Grammy në kategorinë si artisti më i mirë i vitit si dhe albumin e vitit me Channel Orange.
 

Ceremonia e 55 vjetore e çmimeve Grammy zhvillohet në muajin shkurt në Los Anxhelos.

Ky forum është mbyllur
Komente
     
Në këtë forum nuk ka ende komente. Bëhuni i pari që komentoni

Ditari

Keni JavaScript të çaktivizuar ose keni variantin e vjetër të Adobe's Flash Player. Ngarkoni Flash player.

LAJME

Libi, të paktën 19 ushtarë të vrarë në luftën me militantët

Qeveria e Libisë e njohur nga komuniteti ndërkombëtar operon nga pjesa lindore e vendit, pasi grupi kryengritës Agimi Libian pushtoi kryeqytetin Tripoli në muajin gusht
Më tepër

Bisedimet për Ukrainën, pa rezultat

Në përpjekjet e paqes në Minsk janë përfshirë edhe zyrtarë rusë si dhe ndërmjetësues nga Organizata për Siguri e Bashkëpunim në Evropë
Më tepër

Krishtlindjet në Kosovë

Mesha kryesore u mbajt në katedralen Nënë Tereza në Prishtinë
Më tepër

Krishtlindjet në Shkodër

Vëmendja e besimtarëve të drejtohet tek njerëzit në nevojë
Më tepër

Krishtlindjet në Uashington

Atmosfera e Krishtilindje është e pranishme edhe në kryeqytetin amerikan
Më tepër

FOTO E DITËS

Keni JavaScript të çaktivizuar ose keni variantin e vjetër të Adobe's Flash Player. Ngarkoni Flash player.
 • Children dressed as angels take part in a Mass on the eve of Christmas at the South Cathedral official Catholic church in Beijing, China.
 • Workers in Santa Claus (R) and reindeer (L) costumes are pictured as they clean windows outside a shopping mall along Tokyo's waterfront, Japan.
 • Christian pilgrims from Nigeria pray inside the Grotto of the Church of the Nativity, traditionally believed by Christians to be the birthplace of Jesus Christ, in the West Bank city of Bethlehem on Christmas Eve.
 • General Manager Brandon Delaney looks up at the marquee sign after the announcement that the Plaza Theatre would be showing the movie "The Interview" beginning Christmas Day in Atlanta, Georgia. Sony Pictures said it will release "The Interview" to a limited number of theaters on Dec. 25, less than a week after it canceled the comedy's release following a devastating cyberattack blamed on North Korea.
 • Butchers sell their remaining meat of the year at discount prices during the Christmas Eve auction at Smithfield Market in central London.
   
 • An Iraqi Christian boy, who fled the violence in the northern Iraqi city of Mosul, poses for a photo wearing a Father Christmas hat, on the grounds of Mar Elia Chaldean Catholic Church, where many displaced Christians have erected tents,  in Arbil, the capital of the Kurdish autonomous region.
 • People attend the 'Weihnachtssingen' a candlelight carol concert with 27,500 fans of the second-division club FC Union Berlin at the Alte Foersterei stadium in Berlin, Germany, Dec. 23, 2014.
   

Interaktive