Lidhje

Stuhia tropikale Derbi godet Gjirin e Meksikës


Stuhia tropikale Debby po lëviz ngadalë drejt Gjirit të Meksikës duke sjellë shira të rrëmbyer përgjatë bregdetit.

Qendra Kombëtare e Uraganëve tha sot se stuhia përmban erëra me shpejtësi 85 kilometra në orë.

Një paralajmërim për përmbytje mbetet në fuqi deri të hënën. Stuhia pritet të forcohet përgjatë gjirit.

Stuhia Debby ka detyruar pezullimin e tetë për qind të prodhimit të gazit dhe naftës në rajon.
XS
SM
MD
LG