Lidhje

Dudaj: Botimet në shqip janë në rrugën e duhur


Arlinda Dudaj

Gjatë intervistës për Zërin e Amerikës, zonja Dudaj foli rreth problematikës dhe arritjeve në fushën e botimeve gjatë viteve të fundit

Arlinda Dudaj është drejtore ekzekutive e shtëpisë botuese Dudaj, një nga më të njohurat në Shqipëri. Që nga viti 2001 kur kjo shtëpi botuese u themelua, ajo ka sjellë për lexuesin shqiptar disa prej emrave më të njohur në fushën e letrave, të huaj e vendas. Për të folur rreth problematikës dhe arritjeve në fushën e botimeve gjatë këtyre viteve, cilësinë e librave dhe se sa interes ka lexuesi shqiptar për librin, ne zhvilluam një bisedë në studion e programit Ditari me zonjën Dudaj.

Shiko komentet (3)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG