Lidhje

Mjekët francezë me refugjatët sirianë në Jordani


France mobile hospital
France mobile hospital

Një ekip i mjekëve ushtarakë francezë ka ngritur një spital të lëvizshëm në kampin Zaatari në Jordan

Një ekip i mjekëve ushtarakë francezë ka ngritur një spital të lëvizshëm në kampin Zaatari në Jordani për të trajtuar refugjatët e ikur nga dhuna në Siri.

Ambasadori francez në Jordani Corinne Breuze tha se spitali do të ndihmojë për të lehtësuar barrën e Jordanisë.

Përpjekjet diplomatike për të ndalur luftën në Siri mbeten të penguara
.
Të dielën, Lidhja Arabe shtyu një takim të ministrave të jashtëm që ishte planifikuar për të diskutuar gjendjen siriane dhe për të gjetur një zëvendësim për dërguarin e paqes Kofi Anan, i cili dha dorëheqjen më parë këtë muaj.

Një zyrtar i Lidhjes Arabe nuk dha ndonjë arsye për shtyrjen e takimit dhe as kur do të fillojë.
XS
SM
MD
LG