Lidhje

Hoxhaj: Normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë, hapi i parë


Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka folur mbi vizitën e sekretares amerikane të shtetit Hillary Clinton dhe shefes së politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton në Prishtinë. Gjatë intervistës për Zërin e Amerikës, ai foli mes të tjerash edhe për strategjinë e qeverisë së Kosovës për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG