Lidhje

SHBA, 3 të vrarë gjatë të shtënave afër Portlandit


oregon

Disa dëshmitarë thonë se dëgjuan më shumë se 60 të shtëna.

Një person i armatosur hapi zjarr në një qendër tregtare pranë qytetit Portland të shtetit Oregon duke vrarë dy vetë, duke plagosur shumë të tjerë dhe në fund vret veten.

Policia thotë se personi i armatosur veproi i vetëm dhe pas vrau veten

Më shumë se 100 policë vërshuan mbrëmë në vendin e ngjarjes për të ndihmuar viktimat.

Dëshmitarët thonë se blerësit e trembur filluan të iknin nga qendra tregtare kur filluan krismat. Ata që nuk mundën të dilnin u fshehën në dhomat e pasme të dyqaneve në qëndër të qytetit Clackamas. Disa dëshmitarë thonë se dëgjuan më shumë se 60 të shtëna.
XS
SM
MD
LG