Lidhje

Shkodër, marshim në mbështetje të paqes dhe pajtimit


Sot në mesditë, Komuniteti Sant'Egidios dhe Famullija e Shkodrës organizuan në qytetin e Shkodrës "Marshimin e Paqes dhe Pajtimit", marshim ky që zhvillohet në mbështetje të Ditës Botërore të Paqes. Këtë fillimviti, Komuniteti Sant'Egidios ka organizuar marshime të ngjashme në 650 qytete të botës, duke përcjellë mesazhin e angazhimit të përbashkët për paqen në vendet ku vazhdojnë konfliktet dhe lufta.
XS
SM
MD
LG