Lidhje

Përgatitje për zgjedhjet vendore në Maqedoni

  • Isak Ramadani

Partitë politike në Maqedoni po përgatiten për zgjedhjet vendore të cilat do të mbahen më 31 mars. Ndërsa Bashkimi Demokratik për Itegrim po pret ta bëjë publike listën e emrave të kandidatëve të saj për kryetarë komunash, emrat e tyre veçmë kanë qarkulluar në opinion. Autoritetet në Shkup premtojnë se zgjedhjet do të jenë të drejta dhe të ndershme.

XS
SM
MD
LG