Lidhje

Stuhi dëbore në SHBA


Një stuhi e vonëshme dimërore dëbore po lëviz drejt verilindjes në Nju Jork dhe Nju England, pas reshjeve të shiut dhe dëborës në rajonin e mes-Atlantikut.

Zyrtarët mbyllën qeverinë federale dhe shkollat dje, në pritje të reshjeve më të mëdha të dëborës dhe kushteve të rrezikëshme të transportit automobilistik. Qindra fluturime u anulluan dhe ekipet e enegjisë elekrtike morrën urdhër të qendronin në gatishmëri.

Por temperaturat e ajrit dhe tokës ishin mjaft të larta për të shkrirë dëborën në periferitë e Uashingtonit. Në zonat malore të Merilandit, Virxhinias dhe Pensilvanisë perëndimore reshjet e dëborës ishin më të mëdha.

Kjo ishte e njejta stuhi që solli 60 centimetra dëborë në dia pjesë të shtetit perëndimor të Montanës në fillm të javës.
XS
SM
MD
LG