Lidhje

Fushata zgjedhore në Maqedoni


Në Maqedoni, partitë politike po zhvillojnë fushatën për zgjedhjet vendore të 24 marsit. Tre partitë shqiptare dalin me kandidatë të përbashkët për anëtarë të Këshillit Komunal në qytetin e Manastirit. Ndërkohë, partia Bashkimi Demokratik për Integrim vlerëson se qytetet e Strugës dhe të Kërçovës do të drejtohen nga shqiptarët, ndonëse partitë maqedonase garojnë me nga një kandidat të përbashkët.

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG