Lidhje

Zjarre në Kolorado


Këtu në Shtetet e Bashkuara, në shtetin Kolorados erërat e fuqishme shkaktuan zjarre dhe dogjën 300-400 hektarë tokë.

Kjo i detyroi banorët të largohen nga shtëpitë e tyre, të premten dhe të shtunën, kryesisht ata të zonës së Fort Collinsit.

Zjarri ra aksidentalisht, ndërsa zyrtarët po përpiqeshin të merrnin masa për thatësirën, pas një dimri pa rreshje në atë zonë.

Zjarrfikësit luftuan me flakët dhe arritën t’i venë ato nën kontroll, duke i lejuar banorët të kthehn sot përsëri në shtëpitë e tyre.
XS
SM
MD
LG