Lidhje

Intervistë me Valbona Zenelin, eksperte e çështjeve të sigurisë


Valbona Zeneli, eksperte e çështjeve të sigurisë, i tha Zërit të Amerikës se për vendet e Evropës Juglindore, tërheqja e investimeve të huaja është një sfidë e vështirë dhe ka të bëjë në radhë të parë me forcën e institucioneve të çdo vendi.
Zonja Zeneli, e cila është profesore në Qendrën Evropiane George Marshall në Garmisch të Gjermanisë, shpjegon gjithashtu se në ç'mënyrë i largon korrupsioni investitorët e huaj. Doktore Zeneli ishte në Uashington për një konferencë mbi çështjet e tregtisë ndërkombëtare dhe u intervistua nga kolegu Ilir Ikonomi.
Intervistë me Valbona Zenelin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG